Jak získat půjčku zajištěnou nemovitostí?

nebankovní půjčky na směnku Půjčka zajištěná nemovitostí se také nazývá lombardní hypotékou. Díky této půjčce můžete získat značnou částku v hotovosti a použít ji, jak chcete – pro některé nákupy nebo pro investice. Dnes se tyto typy půjček stávají stále důležitějšími, jelikož poskytujete banku s nekupovanými, ale rezidenčními nebo komerčními nemovitostmi, které již vlastníte.

Podmínky úvěru

První věc, kterou od vás banka bude vyžadovat, je poskytnout obytné nebo nebytové nemovitosti jako záruku. V tomto případě předáte certifikát o vlastnictví úvěrové instituci. Půjčka vám bude poskytnuta za jakýmkoli účelem – můžete poslat obdržené peníze, abyste mohli provádět drahé opravy, koupit pozemky a dokonce rozvíjet svou firmu. Největší částka, kterou vám banka poskytne, bude 90% hodnoty nemovitosti slíbené jako zajištění. Měli byste však vzít v úvahu, že bez ohledu na to, jak drahý je váš dům (byt, kancelář), nedostanete ve vašich rukou více než 4 miliony dolarů. Peníze vám budou poskytnuty na dobu nepřesahující 25 let, nejnižší sazba půjčky (pokud ji uspořádáte v cizí měně) je od 11% ročně. Další výhodou takového půjčování je možnost získat půjčku bez poskytnutí bankovní osvědčení o solventnosti.

Kdo má prospěch?

Za prvé, lombardní hypotéka bude zajímavá pro ty, kteří chtějí koupit bydlení mimo město nebo v nové budově. Dnes, v několika úvěrových institucích, najdete programy, které vám umožní požádat o klasický hypoteční úvěr na takový majetek. A ne každý dlužník může, mít jedno bydlení, získat peníze na zálohu (budete souhlasit, poměrně velká částka) za získání hypotéky na druhé. Koneckonců, takové půjčky bez zálohy jsou stále velmi vzácné. Ti, kteří potřebují finanční prostředky na investice do podnikání, nezůstanou lhostejní k tomuto druhu půjček, protože s touto půjčí můžete získat velmi podstatnou částku za přijatelné procento.

Něco o výhodách

Kromě nízké úrokové sazby a možnosti volného využití finančních prostředků nelze zmínit skutečnost, že nejen samotný dlužník může jednat jako hypotéčník, ale také příbuzný nebo jen známý, který souhlasí s takovou funkcí. Takže například rodiče poskytují svůj byt jako záruku za účelem nákupu samostatného bydlení pro děti. Současně nemusí mít sám dlužník povolení k pobytu v Moskvě, aby požádal o hypotéku Lombard v hlavním městě.

Kdo nedá půjčku zajištěnou nemovitostí?

Není pravděpodobné, že poskytnete úvěr v hotovosti pro váš majetek, pokud se byt nachází v domě, který se považuje za mimořádnou událost, dům, který je na čekacím seznamu pro velké opravy nebo je zcela předmětem demolice. Také úvěrová instituce vaše žádost nepřihlíží, pokud do té doby dojde k neregistrovaným úpravám v bytě, a pokud existují pochybnosti o právní čistotě bydlení – například pokud byly porušeny práva nezletilých v privatizačním procesu. Podobně úvěrová instituce nepřijímá jako zástavu byt, v němž je nezletilý registrován, nebo má v tomto bydlení podíl vlastnictví.

Author: admingo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *