Jak získat úvěr na bydlení?

krátkodobá půjčka Nedávno lze pozorovat jasně se objevující trend – čím dál víc obyvatel hlučných megalopolisů se snaží přestěhovat do venkovských domů. Nicméně, ne všichni lidé přitahovaní mimo město mlčením a čerstvým vzduchem si mohou dovolit okamžitě koupit hotovou chalupu nebo ji postavit na vlastní náklady. Půjčky, které banky poskytují pro výstavbu bydlení, byly proto oblíbené i v době krize.

Funkce půjčování

Prvním problémem, který vás čeká při vytváření stavebního úvěru, je určení jeho výše. Výstavba je velmi zdlouhavý a nejistý proces – pokud “půjčíte” méně peněz, než potřebujete, nebude stačit dokončit stavbu, bude-li více, budete muset zaplatit. Ve skutečnosti se však každý půjčil 100 dolarů za 200 dolarů, které musíte vrátit. Při nákupu dokončeného bydlení takové problémy nevyplývají, vše je zde jednoduché – výše požadovaného úvěru se bude rovnat ceně bytu snížené o částku počáteční platby (dostupné úspory). Když uděláte úvěr na stavbu, budete muset velmi pečlivě odhadnout, přičemž vezměte v úvahu všechny nuance. Důležitým rysem takového půjčování je také to, že dlužník nemusí provádět měsíční platby. Většina smluv o půjčce poskytuje postupné vrácení peněz – jak postupuje vaše stavba.

Další rozdíl může být nazýván zástavou – obvykle v této roli je pozemek, na kterém se bude konat stavba. Méně často dlužníci poskytují jako záruku půjček na výstavbu nějakého druhu nemovitostí (například jejich městský byt). V takovém případě banka jako zástava neodpovídá každému místu. Za prvé, musí to být váš majetek (s doklady). A za druhé, komunikace, které jsou nezbytné pro bydlení v domě – voda, plyn, elektřina – by již měly být přineseny.

Podmínky úvěru na bydlení

Je třeba říci, že stejně jako s hypotečním úvěrem, abyste mohli dostat úvěr na bytovou výstavbu, budete muset vybírat značný balíček dokumentů. Kromě standardní sady (pas, práce, osvědčení o příjmech) vás banka požádá, abyste mu ukázali doklad potvrzující vaše vlastnické právo k pozemku, projekt budoucí výstavby, jakož i povolení k výstavbě. Navíc je pravděpodobné, že budete potřebovat přítomnost ručitelů – takže banka bude opět v bezpečí před nevrácením Vašich vypůjčených prostředků.

Úvěr na výstavbu je dlouhodobým cílovým typem půjček, zpravidla banka poskytuje možnost využít své finanční prostředky po dobu až 30 let. Úroková sazba vašeho úvěru bude ovlivněna částkou úvěru, termínem úvěru, finanční situací, výše balíku předložených dokumentů (některé bankovní organizace poskytují dlouhodobé půjčky bez potvrzení dlužníka o úrovni příjmů, avšak sazba z takového úvěru bude mírně nerentabilní). V každém případě, i kdybyste splnili všechny podmínky banky, bude sazba na stavební úvěr vyšší než například při nákupu hotovostního úvěru na bydlení.

Kromě toho se připravte na to, že budete muset provést zálohu (z 30%). Pokud hovoříme o dodatečných nákladech, jedná se o bankovní poplatky, které téměř vždy doprovázejí úvěrový proces a pojištění (hypotéky a vašeho života a pracovní kapacity).

Author: admingo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *